"C
hcieć czegoś od życia to jak z dłubaniem w nosie - trzeba się sporo nakręcić żeby coś wyszło" (mądrość ludowa, autor nieznany)

sobota, 27 lipca 2013

Demoniczne WTF, czyli Trzy Zagadki (aktualizacja)

Witojcie!
Ze smutkiem muszę stwierdzić, że zagadka filmowa zadana przeze mnie w poprzednim poście dotąd nie znalazła odpowiedzi. Mimo to postanowiłem zadać kolejne ;-)
Ale do rzeczy - od kilkunastu dni nurtują mnie kwestie, powiedzmy, motoryzacyjne. Z jakiegoś powodu pomyślałem sobie że podzielę się nimi tutaj z Wami, a nuż ktoś będzie wiedział i będę mógł zasnąć spokojnie nie niepokojony kołaczącymi w głowie pytaniami? :-)))))
To jedziemy:

Najpierw NIE-ZAGADKA. Co kurde, robi w Polsce, w Szczecinie, na szczecińskich blachach nowy model Nissana?
I to nie bylejaki, ale zeszłoroczny model (Almera?), przeznaczony na "rynki krajów rozwijających się", co oznacza że nie jest oferowany w unii bo nie spełnia jakichśtam norm, z euro ileśtam włącznie. Wnętrze bardzo podobne jest do Dacii Logan, z resztą to także sedan.

Teraz dwa pytania: CO TO JEST? Tylko mi śmignęły, nie zdążyłem zrobić zdjęcia, ani zauważyć loga.
1. Samochód nowy, kombi wielkości i podobne do aktualnego Megane. "Normalna" maska, proporcjonalne nadwozie, od którego na nie patrzenia nie bolą oczy. Charakterystyczna cecha - opadająca górna linia bocznych okien - nie dachu! Podobnie jak Toyota Picnic, Mazda 5, trochę Honda Accord.

2. Sedan średniej wielkości, także wygląda na "świeżaka". Charakterystyczne, grube i lekko zachodzące na dach obramowania drzwi trochę jak Ford Tempo albo Chevrolet Cruze. Mocno opadająca maska, lekko szpiczasty grill, "falujące" górne krawędzie reflektorów. Dach w miarę długi i płaski. Całe nadwozie zaokrąglone w stylu Forda Taurusa "jajowatego" (tego z drugiej połowy lat 90-tych). Trochę przypomina Buicka albo Pontiaca.
Aktualizacja: Dość podobny sedan do Toyoty Etios / Liva

Wie ktoś? Coś?
Na razie nie mam pomysłu na nagrody :-)

P.S. Tak, tytuł nawiązuje do pewnego hitu lat 80-tych. W sumie do dwóch.

2 komentarze: